Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Rezultatele înregistrate în fotbalul județean sătmărean Foto: Satu Mare News/Valentin Păduraru

Rezultatele înregistrate în fotbalul județean sătmărean

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a VI-a din Liga 4 Elite, Liga 4 - Seria A și Liga 5, respectiv etapa a VII-a din Seria B a Ligii 4.
După cele șase etape disputate în liga de elită a fotbalului județean, Crasna Moftinu Mic este liderul clasamentului după ce duminică a învins, în derby-ul etapei, ocupanta locului secund, Talna Orașu Nou și s-a distanțat la trei puncte de următoarele patru clasate (Știința Beltiug, Energia Negrești, Talna Orașu Nou și CSM Victoria Carei) care au câte 12 puncte și sunt despărțite de golaveraj.
Seria A din Liga 4 este condusă de Unirea Păulești care, alături de Viitorul Vetiș, sunt singurele echipe din serie neînvinse în acest sezon, în timp ce liderul Seriei B este echipa Real Andrid, de asemenea neînvinsă, dar cu șase victorii din șase meciuri.
Cetate Ardud este pe primul loc în Liga 5, urmată de Gloria Moftinu Mare și Ugocea Porumbești.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa 6:
Sâmbătă, 7 octombrie:
Energia Negreşti 3 - 1 Turul Micula
ACS Voinţa Doba 1 - 3 Recolta Dorolţ
CSM Victoria Carei 4 - 0 FC Certeze
Voinţa Babţa 1 - 3 Ştiinţa Beltiug
Duminică, 8 octombrie:
Talna Oraşu Nou 2 - 3 Crasna Moftinu Mic
Clasament #Liga4Elite: 1. Crasna Moftinu Mic (15 puncte), 2. Știința Beltiug (12 puncte), 3. Energia Negrești (12 puncte),
4. Talna Orașu Nou (12 puncte), 5. CSM Victoria Carei (12 puncte);

Rezultate Liga a IV-a, Seria A, etapa 6:
Sâmbătă, 7 octombrie:
Unirea Păuleşti 4 - 1 Dacia Medieşu Aurit
Duminică, 8 octombrie:
AS Livada 2 - 3 Venus Dumbrava
Soimii Madaras 4 - 2 CS Someşul Oar
Victoria Apa 4 - 0 Voinţa Lazuri
Someşul Odoreu 1 - 4 Sportul Botiz
Atletic Craidorolț 0 - 2 Viitorul Viile Satu Mare
Viitorul Vetiş 0 - 0 Speranța Halmeu
Clasament #Liga4 - #SeriaA: 1. Unirea Păulești (16 puncte), 2. Sportul Botiz (15 puncte), 3. Viitorul Vetiș (14 puncte),
4. Șoimii Mădăras (12 puncte), 5. Speranța Halmeu (11 puncte);

Rezultate Liga a IV-a, Seria B, etapa 7:
Duminică, 8 octombrie:
Victoria Tiream 3 - 1 Olimpia Domăneşti
Schwaben Kalmandi Cămin 3 - 1 Schamagosch Ciumeşti
Vulturii Santău 2013 4 - 3 Stăruinţa Berveni
Frohlich Foieni 0 - 2 Recolta Sanislău
AS Ghenci 0 - 4 Unirea Pişcolt
Fortuna Căpleni 2 - 4 Viitorul Lucaceni
Real Andrid - AS Căpleni (amânat)
Clasament #Liga4 - #SeriaB: 1. Real Andrid (18 puncte), 2. Fortuna Căpleni (16 puncte), 3. Viitorul Lucăceni (14 puncte),
4. Schwaben Kalmandi Cămin (12 Puncte), 5. Victoria Tiream (11 puncte);

Rezultate Liga a V-a, etapa 6:  
Duminică, 8 octombrie:
Unirea Bercu 2 - 2 Prietenia Crucişor
ACS Turulung 5 - 3 Dacia Supur
Gloria Moftinu Mare 4 - 0 Platanul Marna
Ugocea Porumbeşti 2 - 1 Recolta Dorolț II
Olimpia Căuaş 3 - 2 Luceafărul Decebal
Kneho Urziceni 6 - 1 Speranța Bogdand
AS CS Cetate 2010 Ardud 7 - 0 Codreana Homoroade
Egri Sasok Agriş a stat.
Clasament #Liga5: 1. Cetate Ardud (13 puncte), 2. Gloria Moftinu Mare (11 puncte), 3. Ugocea Porumbești (10 puncte),
4. Platanul Marna (10 puncte), 5. Luceafărul Decebal (9 puncte);

Lasă un comentariu