Imprimă această pagină

Liga 3 | Etapa 12 | FC Unirea Tăşnad 2 - 2 Metalurgistul Cugir

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

În ciuda dificultăților financiare cu care se confruntă clubul tășnădean, rezultatele sportive continuă să dea satisfacții suporterilor Unirii Tășnad, iar astăzi jucătorii pregătiți de Marius Botan și Bogdănel Moise au terminat la egalitate, 2-2, cu ocupanta locului 3 din Seria 5 a Ligii a III-a.
Meciul de azi s-a disputat în cadrul etapei a XII-a, prima repriză a jocului fiind foarte echilibrată, cu cele două echipe determinate, însă unicul gol al reprizei a fost marcat de oaspeți, Mădălin Popa deschizând scorul în ultimul minut de joc al primei părți. Tășnădenii au egalat în minutul 61 prin Stanciu, iar după zece minute Ciul a marcat și a întors rezultatul de la pauză și părea că Unirea va câștiga încă un meci pe teren propriu, dar ca și în prima repriză, oaspeții au reușit să înscrie pe final de repriză, Ştefan Radu egalând pentru Cugir și stabilind scorul final al partidei, 2-2.
În urma acestui rezultat de egalitate și a rezultatelor înregistrate în această etapă, tășnădenii au urcat pe locul șase în clasamentul seriei a V-a, iar etapa următoare, sâmbătă, 18 noiembrie, vor juca în deplasare la ocupanta locului 9, CSM Avântul Reghin.

Etapa 12 FC Unirea Tăşnad 2 - 2 Metalurgistul Cugir (0-1)
Marcatori: R. Stanciu (min. 61), Ciul (min. 72) / Mădălin Popa (min. 45), Ştefan Radu (min. 88);
Stadion: Unirea (Tăşnad - Satu Mare);
Arbitru: Nicoras Ionuț Vasile (Arad);
Asistenți: Cozorici Ioan (Zalău) și Corb Sergiu Paul (Zalău);
Observatori: Rigo Monica (Cluj-Napoca) și Kemenes Emil (Baia Mare);,