Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Laureații sportului sătmărean, premiați de DJTS Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
La finalul fiecărui an, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Satu Mare în colaborare directă cu entitățile sportive din județ centralizează performanțele obținute de sportivi, performanțe pe baza cărora se întocmesc topurile aferente fiecărui an.
Filarmonica “Dinu Lipatti” Satu Mare a găzduit și ediţia din acest an a ”Galei Laureaților Sportului Sătmărean”, sportivii, antrenorii și iubitorii sportul sătmărean prezenți astăzi fiind încântați de colindele interpretate de Corul Excelsior de la Liceul de Arte “Aurel Popp”, dirijor Meszaros Gergely.
Voleibalistele Beata Vaida şi Adriana Matei sunt câștigătoarele la probele olimpice, în timp ce la sporturile neolimpice karateka Daiana Vancsa s-a clasat pe primul loc. Primii cinci sportivi au primit premii în bani, iar sportivii clasați pe locurile 6-15 au primit alimentaţie de efort în valoare de peste 300 lei.

Clasament la probele olimpice:
locul 1 – Beata Vaida şi Adriana Matei (CSM Satu Mare/volei pe plajă);
locul 3 – Adam Macska (CS şi CSM Satu Mare/spadă);
locul 4 – Denis Ţicle (LT Carei/atletism/suliţă);
locul 5 – Adrian Szilagyi (CSM Satu Mare/spadă);
locul 6 – Alexandru Oroianu (CS SM/spadă);
locul 7 – Balasz Szilagyi (CS Satu Mare/spadă);
locul 8 – Andrei Timoce (CSM Satu Mare/spadă);
locul 9 – Marton Szep (CS Satu Mare/spadă);
locul 10 – Lorand Samel (CSM Satu Mare/judo);
locul 11 – Mark Fischer (LPS Satu Mare/atletism, disc, greutate);
locul 12 – Mădălin Bulgăr (CS Satu Mare – Cetate Ardud/lupte);
locul 13 – Marian Zaha (CS Satu Mare – Cetate Ardud/lupte);
locul 14 – Marius Bulgăr (CS Satu Mare – Cetate Ardud / lupte);
locul 15 – Gheorghe Corondan (CS-LPS Satu Mare/ atletism, decatlon, heptatlon);

Clasamentul la probele neolimpice este alcătuit în exclusivitate din karateka:
locul 1 – Daiana Vancsa (CSM Satu Mare);
locul 2 – Patrik Burya (CSM Satu Mare);
locul 3 – Ribana Lazin (Zanshin);
locul 4 – Attila Bartincki (CS Karate Do Carei);
locul 5 – Igor Bălăcescu (CSM Satu Mare);
locul 6 – Hanna Lemak (Zanshin);
locul 7 – Alin Rîşnoveanu (CSM Satu Mare);
locul 8 – Patricia Bezsera (Yakuza);
locul 9 – Robert Micza (Yakuza);
locul 10 – Evelin Feher (Zanshin);
locul 11 – Şerban Mateş (Sakura Carei);
locul 12 – Mihai Weber (Clubul Copiilor Carei);
locul 13 – Armin Vida (Samuraiul);
locul 14 – Cristian Hotea (Yakuza);
locul 15 – Adrien Vinel (Yakuza).

Lasă un comentariu