Rezultatele înregistrate în Liga a IV-a "ELITE" (FOTO)

Liderul din Liga a IV-a ELTE a suferit în acest weekend prima înfrângere din acest campionat fiind învinsă la scor, pe teren propriu, de Voinţa Doba care le-a marcat 7 goluri și a relansat astfel lupta pentru locul întâi.
După victoria celor de la Luceafărul Decebal care au câștigat cu 4 - 2 meciul de pe teren propriu jucat împotriva Științei Beltiug distanța dintre cele două candidate la titlu s-a redus la 3 puncte urmând ca meciul direct de peste patru etape să devină unul decisiv în cazul în care cele două echipe nu mai fac vreun pas greșit.
Un alt meci interesant s-a jucat astăzi la Micula unde gazdele au întâlnit echipa din Vetiș care a avut un început de meci extraordinar conducând cu 3-0 la jumătatea primei reprize dar care odată cu trecere timpului a cedat fizic și gazdele au revenit în joc marcând și ei două goluri până la pauză. Pe parcursul reprizei a doua elevii lui Milu Petric au trecut la conducerea jocului marcând repede trei goluri pentru un sfârșit de meci liniștit în care fiecare echipă a mai marcat câte un gol, ultimul fluier al arbitrului Raț Sebastian consfințind un sec...6 - 4.