Oficial | Lista completă a celor 65 de primari din județul Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

La finalul scrutinului electoral de duminică, 27 septembrie, au fost aleși noii primari ai UAT-urilor din județul Satu Mare.

Astfel, PNL și UDMR au câștigat câte 22 de primarii, PSD -13, FDG - 4, PCM 2, ALDE - 2 și Pro România - 1.

  • Municipiul Satu Mare: Kereskenyi Gabor – UDMR
  • Municipiul Carei: Kovacs Jeno – UDMR
  • Oraşul Negrești Oaş: Aurelia Fedorca – PSD
  • Oraşul Tăşnad: Farcău Adrian – Pro România
  • Oraşul Ardud: Duma Ovidiu - PNL
  • Oraşul Livada: Piricsi Arthur – UDMR

  • Acâş: Balogh Tibor - PNL
  • Agriş: Szabo Elek – UDMR
  • Andrid: Papp Tibor – UDMR
  • Apa: Trandafie Vasile Radu - PNL
  • Bârsău: Cirudaș Traian – PSD
  • Batarci: Toma Vasile Adrian – PNL
  • Beltiug: Bartok Gurzău Ioan – PNL
  • Berveni: Kiss Zoltan – UDMR
  • Bixad: Tătar Ioan – PNL
  • Bogdand: Bojan Aurel – PNL
  • Botiz: Mureșan Ioan  PNL
  • Călinești Oaș: Dinu Birtoc – PNL
  • Cămârzana: Florin Ionici – ALDE
  • Cămin: Sütő Imre – FDG
  • Căpleni: Megyeri Tomas Robert – UDMR
  • Căuaș: Roka Marius – PNL
  • Cehal: Jurchis Gheorghe – PSD
  • Certeze: Ciocan Petru – PNL
  • Ciumeşti: Schwarczkopf Ioan – PCM
  • Craidorolț: Balogh Daniel – PSD
  • Crucişor: Coza Romi – PSD
  • Culciu: Kallos Zsolt Eduard – UDMR
  • Doba: Ghetina Mihai – PNL
  • Dorolţ: Găman Mihai - UDMR
  • Foieni: Brem Laszlo – UDMR
  • Gherţa Mică: Ciuta Ioan – PSD
  • Halmeu: Incze Ludovic – UDMR
  • Hodod: Balog Francisc – UDMR
  • Homoroade: Ardelean Simion – PSD
  • Lazuri: Beres Antal Elek – UDMR
  • Medieşu Aurit: Torok Marian – PNL
  • Micula: Doboş Istvan – UDMR
  • Moftin: David Gheorghe – PSD
  • Odoreu: Pop Dumitru – PNL
  • Oraşu Nou: Mailat Gavril – UDMR
  • Păuleşti: Bontea Zenoviu – PNL
  • Petreşti: Marchiș Gheorghe Otto – FDG
  • Pir: Burlacu Ioan - PSD
  • Pişcolt: Varga Cosmin – PNL
  • Pomi: Krișan Cosmin Ionel – Alianţa PSD+ALDE
  • Porumbeşti: Toth Zoltan – UDMR
  • Racşa: Betea Toma – PSD
  • Săcăşeni: Șiopș Iozef – UDMR
  • Sanislău: Kardosi Ioan Zoltan – FDG
  • Santău: Silaghi Sergiu – PNL
  • Săuca: Marian Gheroghe – PSD
  • Socond: Cornea Nicolae – PNL
  • Supur: Crișan Sergiu Petrică – PNL
  • Tarna Mare: Sobius Monica – PNL
  • Târşolţ: Pop Grigore – PNL
  • Terebeşti: Avorniciţi Mariana – PSD
  • Tiream: Tar Miklos – PCM-MPP
  • Turţ: Irime Ioan – PNL
  • Turulung: Gyakon Gheorghe Nicolare - FDG
  • Urziceni: Schupler Tiberiu – UDMR
  • Valea Vinului: Cristea Radu – PSD
  • Vama: Corodan Vasile – PNL
  • Vetiş: Ilyes Iuliu – UDMR
  • Viile Satu Mare: Szűcs Szabolcs - UDMR

Lasă un comentariu

cbasatumare

centrulgmzamfirescu

energy kids

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii